2021-02-08 14:07  -  UKS "Szóstka" Jasło

Kamil Piątkowski w Red Bull Salzburg!

Oficjalnie!

Kamil Piątkowski zawodnikiem FC Red Bull Salzburg

Nasz wychowanek bohaterem 3 najwyższego transferu w historii PKO Ekstraklasa!

G R A T U L A C J E!

Mamy nadzieję, że w przyszłości kolejni Nasi podopieczni pójdą w jego ślady :)

Cieszymy się, że Kamil rozwinął się u nas i teraz trafi do klubu, który pozwoli mu zaistnieć w europejskiej piłce. To pokazuje, że Raków to dobre miejsce, by zdobywać doświadczenie i się wypromować. Jednocześnie pozostaje w Częstochowie do końca sezonu, dzięki czemu pomoże nam walczyć o jak najwyższe miejsce w PKO Ekstraklasie – powiedział cytowany przez oficjalny serwis częstochowskiego klubu rakow.com prezes Rakowa Wojciech Cygan.

Klub z Salzburga powszechnie  uznawany jest za kuźnię piłkarskich talentów. To tam grali tacy piłkarze jak choćby Erling Haaland czy Sadio Mane, na  których Austriacy Zarobili na transferach dziesiątki tysięcy euro. Kontrakt Kamila Piątkowskiego w Red Bull Salzburg ma obowiązywać 5,5 roku poczynając od lipca 2021 r.