2021-03-30 14:40  -  UKS "Szóstka" Jasło

Kamil Piątkowski zadebiutował w kadrze Polski

Kamil Piątkowski znalazł się w wyjściowej jedenastce reprezentacji Polski na mecz eliminacji mistrzostw świata, w którym rywalem Biało-Czerwonych była Andora.

Nasz wychowanek grający na pozycji stopera rozegrał pełne 90 minut u boku Kamila Glika. Pokazał się z dobrej strony, imponując opanowaniem i skutecznym wyprowadzeniem piłki.

Chociaż Andora nie jest z pewnością rywalem z najwyższej półki, to Kamil Piątkowski może ocenić swój debiut jako udany. W pomeczowym wywiadzie, udzielonym stacji TVP Sport na gorąco podzielił się swoimi wrażeniami z meczu. – Cieszę się, że mogłem się dzisiaj pojawić na boisku, że trener zaufał mi po tak krótkim czasie. Bardzo cieszy, że zagraliśmy na zero z tyłu. Przede wszystkim kontrolowaliśmy ten mecz – mówił. Zapytany o możliwy udział w środowym meczu przeciwko Anglii przekonywał, że jest gotów na kolejne wyzwanie. – Na pewno czuję się na siłach. To moja rola, aby być gotowym na każdy mecz. To trener zdecyduje, jaki skład będzie optymalny na ten mecz. Anglia jest bardzo mocnym przeciwnikiem. My również gramy bardzo dobrą piłkę. Strzelamy dużo bramek. Wydaje mi się, że będzie to wyrównany mecz – dodał.

BRAWO! Gratulujemy i życzymy kolejnych występów!  EURO 2021 czeka J