O Nas

Uczniowski Klub Sportowy Szóstka Jasło jest klubem działającym od 2001 roku przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle.

Zajęcia prowadzone są w okresie letnim na jasielskich orlikach i na boisku trawiastym w zimie na halach sportowych. W klubie kilka razy w tygodniu trenuje ponad 120 chłopców.

Same treningi przyczyniają się do podnoszenia umiejętności zawodników, ale konieczne są mecze z rówieśnikami z innych miast Polski. Dlatego też UKS "Szóstka" Jasło często bierze udział w turniejach. Udział w nich sprawia, że chłopcy z Jasła zostają zauważeni i docenieni. Szkółki piłkarskie są bowiem zazwyczaj domeną większych miast, gdzie liczba chłopców chętnych do gry jest znacznie większa niż w Jaśle. Jednak dzięki uporowi wielu ludzi, chłopcy trenują i coraz lepiej prezentują się w meczach z rówieśnikami z innych stron Polski oraz poza granicami naszego kraju - chociażby na Słowacji przez co promują miasto Jasło i cały powiat jasielski. W klubie bowiem grają nie tylko uczniowie ZSM nr 1, ale też uczniowie innych szkół z terenu Jasła, a także całego powiatu. Ciągły rozwój umiejętności chłopców pozwala z optymizmem spojrzeć na dalszą działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego ''Szóstka'' Jasło, a wszystkim zaangażowanym w istnienie tego klubu pozwala wierzyć, że być może kiedyś któryś z jego wychowanków będzie reprezentował Polskę w meczach o najwyższą stawkę. Wychowankowie Klubu byli niejednokrotnie powoływani do Kadru OZPN Krosno oraz do Kadry Podkarpacia. Klub może pochwalić się również zawodnikami, którzy zagrali w Reprezentacji Polski: są to Arkadiusz Baran, Kamil Piątkowski i Michał Rakoczy.

Składki

Moja Płatność

Serdecznie zapraszamy!

Wspiera Nas Miasto Jasło

Dotacja na rok 2022

#dobradruzynapzu

Działalność UKS-u "Szóstka" Jasło została dofinansowana z programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU.

LikeBox